Varmepumpe Split Nebula Nordic AS35
Haier Varmepumpe Split Nebula Nordic AS35 består af AS35S2SN1FA-NRC og 1U35S2SQ1FA-NR SCOP 4,60 A++ R32 Kølemiddel og Indbygget Wifi modul til den nye hOn app.
Maksimal kapacitet 6,60 kW
Indendørsenhed AS35S2SN1FA-NRC WiFi hOn App
Udendørsenhed 1U35S2SQ1FA-NR
Lydtryksniveau
Varmedrift (Hi / Mid / Lo / S-Lo) dB(A) 39 / 34 / 30 / 23
Køledrift (Hi / Mid / Lo / S-Lo) dB(A) 38 / 33 / 29 / 22
Mål indendørsenhed H x B x D mm 310 x 900 x 210
Vægt 11,5 Kg
Mål udendørsenhed H x B x D mm 614 x 820 x 338
Vægt 38,5 Kg
Driftsområde
Opvarmning Min / Maks °C -30 / +24 (ud)
Køling Min / Maks °C -15 / +43 (ud)
R32 Kølemiddel mængde kg 1,00
Drift Strøm 10.8 A
Rørtilslutninger
Væskerør / Gasrør Tomme (mm) 1/4 (6,35) / 3/8 (9,52)
Max. Rør længde 15 meter / højde 10 meter
Max. Rør længde uden yderligere fyldning 7 meter
Extra fyldning 20 g/m
| Model (indvendig enhed) | Væg (høj) |
| Kølekapacitet | 1 - 4.5 kW |
| Energieffektivitetklasse køling | A+++ |
| Energieffektivitetklasse varme | A + + |
| Bredde af indbygningsenhed | 900 mm |
| Bredde på udendørsenhed | 820 mm |
| COP(varme) | 3,8 |
| Dybde på indvendig enhed | 210 mm |
| Dybde på udendørsenheden | 338 mm |
| EER (køling) | 3,6 |
| Farve på indvendig enhed | Hvid |
| Højde indendørsenhed | 310 mm |
| Højde udendørsenhed | 614 mm |
| Inverter styret | Ja |
| Kølemiddel type | R32 |
| Max Kølekapacitet | 4,5 kW |
| Max Varmeydelse | 6,6 kW |
| Med luftrengøringsfilter | Ja |
| Med lugtfiltere | Nej |
| Med trådløs fjernbetjening | Ja |
| Medleveret rørsæt | Nej |
| Nominal diameter sugeledning | 3/8 tomme |
| Nomineldiameter på væskerørledning | 1/4 tomme |
| Tilslutningsspænding (system) | 230 V |
| Udvendig diameter på væskerørledning | 6,35 mm |
| Udvendig rørdiameter sugeledning | 9,52 mm |
| Varmeydelse | 1 - 6.6 kW |
| Virkeprincip | Køling og opvarmning |
| Fødevarekontaktmateriale | Nej |
| REACH | Nej |

Description
Haier Varmepumpe Split Nebula Nordic AS35 består af AS35S2SN1FA-NRC og 1U35S2SQ1FA-NR SCOP 4,60 A++ R32 Kølemiddel og Indbygget Wifi modul til den nye hOn app.
Maksimal kapacitet 6,60 kW
Indendørsenhed AS35S2SN1FA-NRC WiFi hOn App
Udendørsenhed 1U35S2SQ1FA-NR
Lydtryksniveau
Varmedrift (Hi / Mid / Lo / S-Lo) dB(A) 39 / 34 / 30 / 23
Køledrift (Hi / Mid / Lo / S-Lo) dB(A) 38 / 33 / 29 / 22
Mål indendørsenhed H x B x D mm 310 x 900 x 210
Vægt 11,5 Kg
Mål udendørsenhed H x B x D mm 614 x 820 x 338
Vægt 38,5 Kg
Driftsområde
Opvarmning Min / Maks °C -30 / +24 (ud)
Køling Min / Maks °C -15 / +43 (ud)
R32 Kølemiddel mængde kg 1,00
Drift Strøm 10.8 A
Rørtilslutninger
Væskerør / Gasrør Tomme (mm) 1/4 (6,35) / 3/8 (9,52)
Max. Rør længde 15 meter / højde 10 meter
Max. Rør længde uden yderligere fyldning 7 meter
Extra fyldning 20 g/m
| Model (indvendig enhed) | Væg (høj) |
| Kølekapacitet | 1 - 4.5 kW |
| Energieffektivitetklasse køling | A+++ |
| Energieffektivitetklasse varme | A + + |
| Bredde af indbygningsenhed | 900 mm |
| Bredde på udendørsenhed | 820 mm |
| COP(varme) | 3,8 |
| Dybde på indvendig enhed | 210 mm |
| Dybde på udendørsenheden | 338 mm |
| EER (køling) | 3,6 |
| Farve på indvendig enhed | Hvid |
| Højde indendørsenhed | 310 mm |
| Højde udendørsenhed | 614 mm |
| Inverter styret | Ja |
| Kølemiddel type | R32 |
| Max Kølekapacitet | 4,5 kW |
| Max Varmeydelse | 6,6 kW |
| Med luftrengøringsfilter | Ja |
| Med lugtfiltere | Nej |
| Med trådløs fjernbetjening | Ja |
| Medleveret rørsæt | Nej |
| Nominal diameter sugeledning | 3/8 tomme |
| Nomineldiameter på væskerørledning | 1/4 tomme |
| Tilslutningsspænding (system) | 230 V |
| Udvendig diameter på væskerørledning | 6,35 mm |
| Udvendig rørdiameter sugeledning | 9,52 mm |
| Varmeydelse | 1 - 6.6 kW |
| Virkeprincip | Køling og opvarmning |
| Fødevarekontaktmateriale | Nej |
| REACH | Nej |













