Varmepumpe Split Caeli Vind C-20
Caeli C-20 luft/luft Varmepumpe, Split, Energiklasse A++ / A+, SCOP 4,0. Inverter varmeeffekt 2,90 kW.
VIND CAELI 20 (C20)
| Model (indvendig enhed) | Væg (høj) |
| Kølekapacitet | 1.1 - 4.2 kW |
| Energieffektivitetklasse køling | A + + |
| Energieffektivitetklasse varme | A + |
| Antal faser | 1 |
| Farve på indvendig enhed | Hvid |
| Frekvens | 50 Hz |
| Inverter styret | Ja |
| Kapacitet kølemiddel | 0,55 kg |
| Køleeffekt Nominel | 3,5 |
| Kølemiddel type | R32 |
| Max Kølekapacitet | 4,2 kW |
| Max Varmeydelse | 4,2 kW |
| Pdesign (cooling) | 3,6 kW |
| Pdesign (heating) | 2,7 kW |
| SCOP (opvarmning) | 4 |
| SEER (køling) | 6,1 |
| Tilslutningsspænding (system) | 230 V |
| Varmeeffekt Nominel | 3,8 |
| Varmeydelse | 1.1 - 4.2 kW |
| Virkeprincip | Køling og opvarmning |
| Fødevarekontaktmateriale | Nej |
| REACH | Nej |
Original: $777.51
-65%$777.51
$272.13
Description
Caeli C-20 luft/luft Varmepumpe, Split, Energiklasse A++ / A+, SCOP 4,0. Inverter varmeeffekt 2,90 kW.
VIND CAELI 20 (C20)
| Model (indvendig enhed) | Væg (høj) |
| Kølekapacitet | 1.1 - 4.2 kW |
| Energieffektivitetklasse køling | A + + |
| Energieffektivitetklasse varme | A + |
| Antal faser | 1 |
| Farve på indvendig enhed | Hvid |
| Frekvens | 50 Hz |
| Inverter styret | Ja |
| Kapacitet kølemiddel | 0,55 kg |
| Køleeffekt Nominel | 3,5 |
| Kølemiddel type | R32 |
| Max Kølekapacitet | 4,2 kW |
| Max Varmeydelse | 4,2 kW |
| Pdesign (cooling) | 3,6 kW |
| Pdesign (heating) | 2,7 kW |
| SCOP (opvarmning) | 4 |
| SEER (køling) | 6,1 |
| Tilslutningsspænding (system) | 230 V |
| Varmeeffekt Nominel | 3,8 |
| Varmeydelse | 1.1 - 4.2 kW |
| Virkeprincip | Køling og opvarmning |
| Fødevarekontaktmateriale | Nej |
| REACH | Nej |













