Solcellelampe 20 LED'er Hoff, Påfugl, Plast og metal, H 71 cm, Flerfarvet, Udendørs
Solcellelampe 20 LED'er Hoff, påfugl, plast + metal, H 71 cm, flerfarvet, udendørs
Påfuglens solcellelampe er udstyret med 20 LED'er med varmt hvidt lys , som vil glæde ethvert udseende og sætte gang i børns fantasi og tage dem til et eventyrland.
Solcellelamper er dekorative belysningsobjekter, der forskønner og oplyser rummet omkring huset. Lampen drives af direkte sollys, og i løbet af natten vil haven, gården eller terrassen blive oplyst på en elegant og diskret måde.
Belysningsvarigheden af solcellelamperne afhænger af det sted, hvor de er placeret, de klimatiske forhold og årstiden, hvor de bruges. Anbringelse på mørke steder kan påvirke opladningen af batteriet og kan forkorte varigheden af lampens drift om natten.
Tekniske specifikationer
| Mærke | HOFF |
|---|---|
| Materiale | plastik og metal |
| Batteri | 1 x AA NiMh 1,2V 300mAh |
| Solpanel | amorf 43 x 25 mm |
| stikkontakt | lys |
| Antal kilder | 20 |
| LED farve | varm hvid |
| Dimensioner LxBxH (mm) | 330 x 220 x 710 |
| Højde (cm) | 71 |

Description
Solcellelampe 20 LED'er Hoff, påfugl, plast + metal, H 71 cm, flerfarvet, udendørs
Påfuglens solcellelampe er udstyret med 20 LED'er med varmt hvidt lys , som vil glæde ethvert udseende og sætte gang i børns fantasi og tage dem til et eventyrland.
Solcellelamper er dekorative belysningsobjekter, der forskønner og oplyser rummet omkring huset. Lampen drives af direkte sollys, og i løbet af natten vil haven, gården eller terrassen blive oplyst på en elegant og diskret måde.
Belysningsvarigheden af solcellelamperne afhænger af det sted, hvor de er placeret, de klimatiske forhold og årstiden, hvor de bruges. Anbringelse på mørke steder kan påvirke opladningen af batteriet og kan forkorte varigheden af lampens drift om natten.
Tekniske specifikationer
| Mærke | HOFF |
|---|---|
| Materiale | plastik og metal |
| Batteri | 1 x AA NiMh 1,2V 300mAh |
| Solpanel | amorf 43 x 25 mm |
| stikkontakt | lys |
| Antal kilder | 20 |
| LED farve | varm hvid |
| Dimensioner LxBxH (mm) | 330 x 220 x 710 |
| Højde (cm) | 71 |











