Panasonic Luft/Luft Udedel CU-NZ25YKE
Forbedret kapacitet, SCOP og ny fjernbetjening
- Maksimal kapacitet 6,50 kW
- Indendørsenhed CS-NZ25YKE
- Udendørsenhed CU-NZ25YKE
Opvarmningskapacitet Nominel (min.-maks.) 3,40(0,85-6,50) kW
Opvarmningskapacitet ved -7°C 4,05 kW
SCOP 5,00 A++
Kølekapacitet Nominel (min.-maks.) 2,50(0,85-3,00) kW
SEER 8,00 A++
Indendørsenhed
- Strømforsyning 230 V
- Mål H × B × D 295 × 870 × 229 mm
- Nettovægt 10 kg
- Udendørsenhed
- Mål H × B × D 622 × 824 × 299 mm
- Nettovægt 34 kg
- Rørdiameter
- Væskerør Tommer (mm) 1/4(6,35)
- Gasrør Tommer (mm) 3/8(9,52)
- Kølemiddel (R32)/CO2 -ækv. kg/T 0,82/0,5535
Driftsområde
Opvarmning min. ~ maks. °C -25 ~ +24
Køling min. ~ maks. °C -15 ~ +43
| Virkeprincip | Køling og opvarmning |
| Tilslutningsspænding | 230 V |
| Sikring (langsom) | 10 A |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Inverter styret | Ja |
| Køleeffekt Nominel | 2,5 kW |
| Kølemiddel type | R32 |
| Max Kølekapacitet | 2,5 kW |
| Varmeeffekt Nominel | 3,4 kW |
| Fødevarekontaktmateriale | Nej |
| REACH | Nej |

Description
Forbedret kapacitet, SCOP og ny fjernbetjening
- Maksimal kapacitet 6,50 kW
- Indendørsenhed CS-NZ25YKE
- Udendørsenhed CU-NZ25YKE
Opvarmningskapacitet Nominel (min.-maks.) 3,40(0,85-6,50) kW
Opvarmningskapacitet ved -7°C 4,05 kW
SCOP 5,00 A++
Kølekapacitet Nominel (min.-maks.) 2,50(0,85-3,00) kW
SEER 8,00 A++
Indendørsenhed
- Strømforsyning 230 V
- Mål H × B × D 295 × 870 × 229 mm
- Nettovægt 10 kg
- Udendørsenhed
- Mål H × B × D 622 × 824 × 299 mm
- Nettovægt 34 kg
- Rørdiameter
- Væskerør Tommer (mm) 1/4(6,35)
- Gasrør Tommer (mm) 3/8(9,52)
- Kølemiddel (R32)/CO2 -ækv. kg/T 0,82/0,5535
Driftsområde
Opvarmning min. ~ maks. °C -25 ~ +24
Køling min. ~ maks. °C -15 ~ +43
| Virkeprincip | Køling og opvarmning |
| Tilslutningsspænding | 230 V |
| Sikring (langsom) | 10 A |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Inverter styret | Ja |
| Køleeffekt Nominel | 2,5 kW |
| Kølemiddel type | R32 |
| Max Kølekapacitet | 2,5 kW |
| Varmeeffekt Nominel | 3,4 kW |
| Fødevarekontaktmateriale | Nej |
| REACH | Nej |













