Panasonic L/V Indedel WH-SDC0709J3E5
Panasonic luft/vand hydrobox Standard split 7 og 9kW indedel. Kan kombineres med WH-UD07JE5 og WH-UD09JE5.
- Lydtryk Varme / Køl dB (A) 30/30
- Mål HxBxD 892 x 500 x 340 mm
- Nettovægt 44 kg
- Vandrør tilslutning Inch R1
- A klasse pumpe
- Antal hastigheder = Variabel hastighed
- Indgangseffekt (Min / Max) 34/114 W
- Varmestrømning (T = 5 K. 35 ° C) 20,1 L/min
- Kapacitet på integreret elvarmer 3 kW
- Anbefalet sikring A 15/30
- Anbefalet kabel størrelse,for forsyning 1/2 : 3 x 1,5" / 3 x 1,5"
- Rørdiameter Væske / Gas Tommer (mm) 1/4 (6,35) / 5/8 (15,88)
- Rørlængdeområde 3 ~ 40 meter
- Højdeforskel (ind / ud) 30 meter
| Type | Indendørs enhed |
| Varmeydelse ved 7/35 gr.C efter EN 14511 | 3 kW |
| Tilslutningsspænding | 230 V |
| Art af optimering | Åben Therm |
| Binder solenergi | Ja |
| Bredde | 500 mm |
| Dataoverførsel via USB | Nej |
| Drivhuspotentiale (GWP) | 675 |
| Dybde | 340 mm |
| Egnet for aktiv køling | Ja |
| Egnet for vandopvarmning til svømmebade | Nej |
| Egnet for varm brugsvand | Ja |
| Egnet til centralvarme opvarmning | Ja |
| Ekstern styring nødvendig | Nej |
| Højde | 892 mm |
| Integreret køling | Ja |
| Kølemiddel type | R32 |
| Med elektrisk varmelegeme | Ja |
| Modulerende kompressor | Ja |
| Mulighed for fjernbetjening | Ja |
| Nominal diameter sugeledning | Andet |
| Nomineldiameter på væskerørledning | Andet |
| Pumpetype (systempumpe) | Energi sparer |
| Regulering for styring af buffertank | Ja |
| Regulering for styring af centralvarmekedel | Ja |
| Rumtemperatur regulering | Ja |
| Svømmebadsregulering | Nej |
| Type af styring | Til/fra (on/off) |
| Varmeydelse elektrisk element trinindstilbar | Nej |
| Vægt | 44 kg |
| Ydelse af elektrisk varmelegeme | 3 - 3 kW |
| Fødevarekontaktmateriale | Nej |
| REACH | Nej |
Original: $4,074.84
-65%$4,074.84
$1,426.19
Description
Panasonic luft/vand hydrobox Standard split 7 og 9kW indedel. Kan kombineres med WH-UD07JE5 og WH-UD09JE5.
- Lydtryk Varme / Køl dB (A) 30/30
- Mål HxBxD 892 x 500 x 340 mm
- Nettovægt 44 kg
- Vandrør tilslutning Inch R1
- A klasse pumpe
- Antal hastigheder = Variabel hastighed
- Indgangseffekt (Min / Max) 34/114 W
- Varmestrømning (T = 5 K. 35 ° C) 20,1 L/min
- Kapacitet på integreret elvarmer 3 kW
- Anbefalet sikring A 15/30
- Anbefalet kabel størrelse,for forsyning 1/2 : 3 x 1,5" / 3 x 1,5"
- Rørdiameter Væske / Gas Tommer (mm) 1/4 (6,35) / 5/8 (15,88)
- Rørlængdeområde 3 ~ 40 meter
- Højdeforskel (ind / ud) 30 meter
| Type | Indendørs enhed |
| Varmeydelse ved 7/35 gr.C efter EN 14511 | 3 kW |
| Tilslutningsspænding | 230 V |
| Art af optimering | Åben Therm |
| Binder solenergi | Ja |
| Bredde | 500 mm |
| Dataoverførsel via USB | Nej |
| Drivhuspotentiale (GWP) | 675 |
| Dybde | 340 mm |
| Egnet for aktiv køling | Ja |
| Egnet for vandopvarmning til svømmebade | Nej |
| Egnet for varm brugsvand | Ja |
| Egnet til centralvarme opvarmning | Ja |
| Ekstern styring nødvendig | Nej |
| Højde | 892 mm |
| Integreret køling | Ja |
| Kølemiddel type | R32 |
| Med elektrisk varmelegeme | Ja |
| Modulerende kompressor | Ja |
| Mulighed for fjernbetjening | Ja |
| Nominal diameter sugeledning | Andet |
| Nomineldiameter på væskerørledning | Andet |
| Pumpetype (systempumpe) | Energi sparer |
| Regulering for styring af buffertank | Ja |
| Regulering for styring af centralvarmekedel | Ja |
| Rumtemperatur regulering | Ja |
| Svømmebadsregulering | Nej |
| Type af styring | Til/fra (on/off) |
| Varmeydelse elektrisk element trinindstilbar | Nej |
| Vægt | 44 kg |
| Ydelse af elektrisk varmelegeme | 3 - 3 kW |
| Fødevarekontaktmateriale | Nej |
| REACH | Nej |













