Panasonic L/L Elite Udedel U-100PZH3E8
PANASONIC L/L Elite Udedel U-100PZH3E8
Kun de nye PACi Ver.3 NX-indendørsenheder er kompatible med de nuværende Ver.2 R32-serie PZ(H). De nye PACi Ver.3 NX udendørs enheder er kun kompatible med de nye PACi Ver.3 NX indendørsenheder.
* Panasonic Datablad er ikke tilgængelig endnu, der arbejdes på en opdatering.
| Virkeprincip | Køling og opvarmning |
| Tilslutningsspænding | 400 V |
| Antal faser | 3 |
| Bredde | 980 mm |
| Bredde på udendørsenhed | 940 mm |
| COP(varme) | 3,88 |
| Driftstemperatur ved køling (Dry Bulb) | -20 - 52 °C |
| Driftstemperatur ved varme (Wet Bulb) | -20 - 24 °C |
| Drivhuspotentiale (GWP) | 675 |
| Dybde | 370 mm |
| Dybde på udendørsenheden | 340 mm |
| EER (køling) | 3,21 |
| Ekspansionstype | Udenfor |
| Energieffektivitetklasse køling | A + + |
| Energieffektivitetklasse varme | A |
| Frekvens | 50 Hz |
| Højde | 996 mm |
| Højde udendørsenhed | 1416 mm |
| Indhold, kølemiddel | 2,7 kg |
| Inverter styret | Ja |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nej |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Nej |
| Kompatibel med Google Assistent | Nej |
| Køleeffekt Nominel | 10 kW |
| Kølekapacitet | 3.1 - 10.5 kW |
| Kølemiddel type | R32 |
| Lydtryksniveau | 69 - 69 dB(A) |
| Lydtryksniveau for køling | 52 - 52 dB(A) |
| Lydtryksniveau for opvarmning | 52 - 52 dB(A) |
| Lydtryksniveau udvendig køle enhed | 52 - 52 dB(A) |
| Lydtryksniveau udvendig varme enhed | 52 - 52 dB(A) |
| Maksimal højdeforskel | 30 m |
| Maksimal rørlængde | 100 m |
| Minimal rørlængde | 5 m |
| Nominal diameter sugeledning | 5/8 tomme |
| Nomineldiameter på væskerørledning | 3/8 tomme |
| Optagen køleydelse | 0.58 - 3.4 kW |
| Optagen varmeydelse | 0.56 - 3.35 kW |
| Pdesign (cooling) | 10 |
| Pdesign (heating) | 8 |
| SCOP (opvarmning) | 3,9 |
| SEER (køling) | 6,3 |
| Udvendig diameter på væskerørledning | 9,52 mm |
| Udvendig rørdiameter sugeledning | 15,88 mm |
| Understøtter IFTTT | Nej |
| Varmeeffekt Nominel | 11,2 kW |
| Varmeydelse | 3.1 - 11.5 kW |
| Vægt | 82 kg |
| Årligt energiforbrug til køling(350 timer max forbrug) | 526 kWh |
| Fødevarekontaktmateriale | Nej |
| REACH | Nej |
Original: $3,662.20
-65%$3,662.20
$1,281.77
Description
PANASONIC L/L Elite Udedel U-100PZH3E8
Kun de nye PACi Ver.3 NX-indendørsenheder er kompatible med de nuværende Ver.2 R32-serie PZ(H). De nye PACi Ver.3 NX udendørs enheder er kun kompatible med de nye PACi Ver.3 NX indendørsenheder.
* Panasonic Datablad er ikke tilgængelig endnu, der arbejdes på en opdatering.
| Virkeprincip | Køling og opvarmning |
| Tilslutningsspænding | 400 V |
| Antal faser | 3 |
| Bredde | 980 mm |
| Bredde på udendørsenhed | 940 mm |
| COP(varme) | 3,88 |
| Driftstemperatur ved køling (Dry Bulb) | -20 - 52 °C |
| Driftstemperatur ved varme (Wet Bulb) | -20 - 24 °C |
| Drivhuspotentiale (GWP) | 675 |
| Dybde | 370 mm |
| Dybde på udendørsenheden | 340 mm |
| EER (køling) | 3,21 |
| Ekspansionstype | Udenfor |
| Energieffektivitetklasse køling | A + + |
| Energieffektivitetklasse varme | A |
| Frekvens | 50 Hz |
| Højde | 996 mm |
| Højde udendørsenhed | 1416 mm |
| Indhold, kølemiddel | 2,7 kg |
| Inverter styret | Ja |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nej |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Nej |
| Kompatibel med Google Assistent | Nej |
| Køleeffekt Nominel | 10 kW |
| Kølekapacitet | 3.1 - 10.5 kW |
| Kølemiddel type | R32 |
| Lydtryksniveau | 69 - 69 dB(A) |
| Lydtryksniveau for køling | 52 - 52 dB(A) |
| Lydtryksniveau for opvarmning | 52 - 52 dB(A) |
| Lydtryksniveau udvendig køle enhed | 52 - 52 dB(A) |
| Lydtryksniveau udvendig varme enhed | 52 - 52 dB(A) |
| Maksimal højdeforskel | 30 m |
| Maksimal rørlængde | 100 m |
| Minimal rørlængde | 5 m |
| Nominal diameter sugeledning | 5/8 tomme |
| Nomineldiameter på væskerørledning | 3/8 tomme |
| Optagen køleydelse | 0.58 - 3.4 kW |
| Optagen varmeydelse | 0.56 - 3.35 kW |
| Pdesign (cooling) | 10 |
| Pdesign (heating) | 8 |
| SCOP (opvarmning) | 3,9 |
| SEER (køling) | 6,3 |
| Udvendig diameter på væskerørledning | 9,52 mm |
| Udvendig rørdiameter sugeledning | 15,88 mm |
| Understøtter IFTTT | Nej |
| Varmeeffekt Nominel | 11,2 kW |
| Varmeydelse | 3.1 - 11.5 kW |
| Vægt | 82 kg |
| Årligt energiforbrug til køling(350 timer max forbrug) | 526 kWh |
| Fødevarekontaktmateriale | Nej |
| REACH | Nej |













