Panasonic Kassette 60x60 S-36PY3E
Panasonic kassette 60X60 S-36PY3E H243 x B575 x D575mm, til R32 kølemiddel.
- Panel CZ-KPY4
- Fjernbetjening CZ-RTC5B
Med nanoeTM X som standardfunktion leverer den nye NX-serie både et nyt niveau af temperaturkontrol og luftkvalitet. En ny IoT-fjernbetjening giver god tilgængelighed og bekvemmelighed i et stilfuldt design.
| Type | Enkelt / flere rum |
| Inverter styret | Ja |
| VRF udførelse | Nej |
| Affugtningskapacitet | 1,5 l/h |
| Antal faser | 1 |
| Beskyttelse af enheden | 16 A |
| Bredde | 580 mm |
| COP(varme) | 4,29 |
| Drivhuspotentiale (GWP) | 675 |
| Dybde | 580 mm |
| EER (køling) | 3,96 |
| Ekspansionstype | Indenfor |
| Farve | Hvid |
| Farve på indvendig enhed | Hvid |
| Frekvens | 50 Hz |
| Højde | 230 mm |
| Indvendig enhed med udeluft tilslutning | Nej |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Ja |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Ja |
| Kompatibel med Google Assistent | Ja |
| Kondensvandspumpe inkluderet | Nej |
| Kølekapacitet | 3.5 - 3.5 kW |
| Kølemiddel type | R32 |
| Luftgennemløb, køling | 360 - 570 m³/h |
| Luftgennemløb, varme | 360 - 570 m³/h |
| Lydtryksniveau | 40 - 49 dB(A) |
| Lydtryksniveau for køling | 25 - 34 dB(A) |
| Lydtryksniveau for opvarmning | 25 - 34 dB(A) |
| Med fjernbetjening | Ja |
| Med luftrengøringsfilter | Ja |
| Med lugtfiltere | Ja |
| Med trådløs fjernbetjening | Ja |
| Med urprogrammering/timer | Ja |
| Model (indvendig enhed) | Loftskassette (4 vejs) |
| Nominal diameter sugeledning | 3/8 tomme |
| Nomineldiameter på væskerørledning | 1/4 tomme |
| SCOP (opvarmning) | 4,3 |
| SEER (køling) | 6,7 |
| Tilslutningsspænding | 230 V |
| Understøtter IFTTT | Ja |
| Varmeydelse | 3.6 - 3.6 kW |
| Virkeprincip | Køling og opvarmning |
| Vægt | 24 kg |
| Fødevarekontaktmateriale | Nej |
| REACH | Nej |

Description
Panasonic kassette 60X60 S-36PY3E H243 x B575 x D575mm, til R32 kølemiddel.
- Panel CZ-KPY4
- Fjernbetjening CZ-RTC5B
Med nanoeTM X som standardfunktion leverer den nye NX-serie både et nyt niveau af temperaturkontrol og luftkvalitet. En ny IoT-fjernbetjening giver god tilgængelighed og bekvemmelighed i et stilfuldt design.
| Type | Enkelt / flere rum |
| Inverter styret | Ja |
| VRF udførelse | Nej |
| Affugtningskapacitet | 1,5 l/h |
| Antal faser | 1 |
| Beskyttelse af enheden | 16 A |
| Bredde | 580 mm |
| COP(varme) | 4,29 |
| Drivhuspotentiale (GWP) | 675 |
| Dybde | 580 mm |
| EER (køling) | 3,96 |
| Ekspansionstype | Indenfor |
| Farve | Hvid |
| Farve på indvendig enhed | Hvid |
| Frekvens | 50 Hz |
| Højde | 230 mm |
| Indvendig enhed med udeluft tilslutning | Nej |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Ja |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Ja |
| Kompatibel med Google Assistent | Ja |
| Kondensvandspumpe inkluderet | Nej |
| Kølekapacitet | 3.5 - 3.5 kW |
| Kølemiddel type | R32 |
| Luftgennemløb, køling | 360 - 570 m³/h |
| Luftgennemløb, varme | 360 - 570 m³/h |
| Lydtryksniveau | 40 - 49 dB(A) |
| Lydtryksniveau for køling | 25 - 34 dB(A) |
| Lydtryksniveau for opvarmning | 25 - 34 dB(A) |
| Med fjernbetjening | Ja |
| Med luftrengøringsfilter | Ja |
| Med lugtfiltere | Ja |
| Med trådløs fjernbetjening | Ja |
| Med urprogrammering/timer | Ja |
| Model (indvendig enhed) | Loftskassette (4 vejs) |
| Nominal diameter sugeledning | 3/8 tomme |
| Nomineldiameter på væskerørledning | 1/4 tomme |
| SCOP (opvarmning) | 4,3 |
| SEER (køling) | 6,7 |
| Tilslutningsspænding | 230 V |
| Understøtter IFTTT | Ja |
| Varmeydelse | 3.6 - 3.6 kW |
| Virkeprincip | Køling og opvarmning |
| Vægt | 24 kg |
| Fødevarekontaktmateriale | Nej |
| REACH | Nej |













